Рішення Гвоздика нагадує ситуацію з Ібрагімовим, - експерт

Чому Гвоздик пішов з боксуРішення колишнього чемпіона світу за версією WBC в напівважкій вазі Олександра Гвоздика (17-1, 14 КО) про завершення його спортивної кар'єри пролунало як грім серед ясного неба. Про можливі причини такого різкого кар'єрного повороту Гвоздика розповів експерт сайту Чемпіон Максим Розенко. 

"Ситуація з Гвоздиком нагадує мені історію з ексчемпіоном світу в надважкій вазі росіянином Султаном Ібрагімовим, - вважає Максим Розенко. – 23 лютого 2008 в Нью-Йорку на арені Медісок Сквер Гарден Султан провів бій з Володимиром Кличком. Це був об’єднувальний поєдинок, який проводився в хевівейті вперше за 9 років. На кону стояли два чемпіонські титули: IBF, яким володів українець та WBO, який був у росіянина.  Призовий фонд бою склад близько 10 мільйонів доларів. Поєдинок Султан програв, втратив чемпіонський пояс і після цього завершив свою кар’єру.  Я телефонував йому приблизно через півроку після бою. 33-річний Ібрагімов так пояснив своє рішення: "Щоб заслужити чемпіонський бій, мені потрібно пройти новий шлях. Битися в рейтингових боях за 50 тисяч доларів. Не бачу в цьому сенсу. Якщо б була цікава пропозиція, подумав би. Але такої не отримав.

Гвоздик також провів об’єднувальний бій, за який заробив близько 1,5 мільйона доларів.  Зараз йому б знов довелося виходити в ринг і проводити бої за ті ж умовні 50 тисяч доларів. На це важко погодитися, передусім, психологічно. Особливо, коли є інший бізнес.  Також акцентую увагу на тому, що після пандемії кон’юнктура в боксі значно помінялася. Гонорари у боксерів вже не будуть такими, як були минулого року. До того навряд чи можна стверджувати, що українець був в пріоритеті у Top Rank. У Боба Арума весь цей час була основна обойма боксерів, на яких він робив ставку в першу чергу. Олександр майже ніколи не входив до неї. Мабуть, це теж вплинуло на його рішення.  Хоча є питання, наскільки воно кінцеве. Мені здається, що тут більше підходить цитата з пісні Андрія Макаревича "Все дело в цене на билет".  Якщо Гвоздик отримає цікаву пропозицію, цілком може змінити своє рішення. Також були чутки, що у Сашка проблеми зі здоров’ям і саме це основна причина кінця боксерської кар’єри. Але в це навіть не хочу вірити. Як і в те, що це просто домашня заготовка, щоб швидше отримати цікавий бій".

Стрічка новин

Copyright © 2019. All Rights Reserved.